Landingsblad Tuisblad Ons Skool Ons Mense Koshuis Dokumente Inligting Akademie Sport Kultuur Foto's Kontak
 

 

By Jacobsdal Primęr streef ons na gehalte-onderrig en om alle leerders maksimaal te ontwikkel.
Die nuwe sillabus (KABV) word deur al die grade geďmplementeer.
Assessering vind deurlopend plaas en aan die begin van elke kwartaal word ‘n verslag aan die ouers uitgereik.Assesseringsdatums vir elke kwartaal word ook aan die begin van ‘n kwartaal op die webtuiste geplaas.
 

Remediëring / Didaktiese hulp

Alle leerders word getoets en indien nodig, skakel hulle by die RO-klasse in vir hulp.   Didaktiese hulp word ook deurlopend deur die leerkragte vir alle leerders aangebied. Ons is ook bevoorreg om ‘n Inklusiewe Klas te hę, waar ons spesiale kinders kan akkommodeer.

  

Assesseringsdatums – KWARTAAL 3, 2019

Augustus

1

 

 

AFR

 

2

WISK

 

 

NW

6

 

 

 

AFR

7

AFR

 

WISK

WISK

8

 

ENG

ENG

ENG

13

NWT (A)

AFR

 

 

14

NWT (B)

 

 

 

15

 

NWT

 

 

19

LV (A)

LV

 

 

20

WISK

SW (Geo)

 

 

21

 

WISK

SW (Geo)

LV

 

22

SW (Geo)

 

NWT

TEG

23

LV (B)

 

 

SK

29

 

 

LV

 

 

 

 

 

 

September

2

LV (A)

 

AFR

NW (A)

3

LV (B)

AFR

 

NW (B)

AFR

4

AFR

 

 

LO

5

WISK

ENG

ENG

ENG

9

ENG

 

 

WISK

10

NWT (A)

SW (Gesk)

 

EBW

11

NWT (B)

WISK

SW (Gesk)

SW (Gesk)

12

SW (Gesk)

NWT

WISK

SW (Geo)


Inklusiewe klas

 

 

Mediasentrum

‘n Goed toegeruste mediasentrum is tot die Leerders se beskikking om navorsing te doen óf om net lekker te lees.

 

Top 10

Leerlinge ontvang erkenning vir akademiese prestasies. Aan die begin van elke kwartaal word die top 10-leerders in elke graad aangekondig. Jaarliks ontvang die leerlinge wat presteer, erekleure vir uitnemende prestasie, asook ander toekennings.

 

Graad 4 Top-Presteerders 2019

Voor:   Marice van der Merwe;  Burger Jacobs;  Madi Henning;  Roelfie Bekker
Agter:   Megan Coetzee;  Marizel Swanepoel;  Lizé – Mari Ferreira;  Juandri Grobler;  Carlené Masuret


Graad 5 Top-Presteerders 2019

Voor:   Leilah Snyman;  Hanco Sutherland;  Riko Swart
Agter:   Mariet du Plessis;  Wian Germishuys;  Stephan van der Merwe;   Zanté Oertel


Graad 6 Top-Presteerders 2019

Voor:   Nico van Zyl;  JW Roelofse
Agter:   Michan Tompies;  Leneatta Weitz;  Phillip Roodt


Graad 7 Top-Presteerders 2019

Voor:   Carla Meintjes;  Yuna Mouton;  Jamie-Leigh Bezuidenhout;  Craven Crause;  Lu-Allan Rossouw
Agter:   Stiaan Greyling;  Wianco Ludicke;  Dylan Booyens;  Dewaal Britz; Darius Benson


 

Amesa / Nautilus 2019 Presteerders

Tydens hierdie Wiskunde-kompetisies het ons ook uitblinkers gehad.

 

Nautilus

 

 

 

amesa

 

 

 
PROVINSIALE VERTEENWOORDIGERS
 

WOW Spelkompetisie Vrystaatspan - Xariepspan

 
WOW Spelkompetisie Vrystaatspan - Provinsiale Verteenwoordiger
Marizel Swanepoel
 
 
 

   Slaagvereistes

 

Graad

Vak

Vlak

%

1 tot 3

Afrikaans

4

50

Engels

3

40

Wiskunde

3

40

 

 

 

 

4 tot 6

Afrikaans 4 50
Engels 3 40
Wiskunde 3 40
Ander vakke In enige ander 2 vakke – vlak 3 40

M.a.w. ‘n leerder mag net in 1 van die 6 vakke onder 40 kry

 

 

 

 

7

 

Afrikaans 4 50
Engels 3 40
Wiskunde 3 40
Enige ander 2 vakke 3 40
Enige ander 2 vakke 3 30
Slegs een vak 1 20