Landingsblad Tuisblad Ons Skool Ons Mense Koshuis Dokumente Inligting Akademie Sport Kultuur Foto's Kontak
 

 

Sportorganiseerder:  Mev Adéle Lübbe

    

Sien Dokumente vir volledige Buitemuurse Rooster

 

Die volgende sport word by die skool aangebied:

 

Atletiek

Rugby

Netbal

Tennis

Gimnastiek

Swem

Tweekamp

Landloop

Skaak

Krieket

 

Buitemuurs

 

Ons kinders neem deel aan allerhande sport en kultuuraktiwiteite

buite skoolverband en presteer absoluut puik!

 

Ons hou daarvan om te spog oor ons kinders, of

hul nou volkspele, dans,

ballet, motorfiets jaag, uithouritte doen

of selfs visvang -

 

Ons wil graag weet

daarvan

 

Ons sê gewoonlik ons kinders in die saal geluk met hul buitemuurse prestasies.

 

Gee die inligting by die kantoor in asseblief!

 

PROVINSIALE VERTEENWOORDIGERS SPORT

 

Xhariep Netbal Proewespan 0/12

Izeldi Jacobs;  Sandri van Niekerk;  Rohandri Masuret

 

Xhariep Netbal Proewespan 0/13

Zoé – Lee Zondagh 

 

Vrystaat Netbal

Izeldi Jacobs;  Rohandri Masuret

 

Xhariep Krieket 0/11

Riko Swart

 

Xhariep Krieket 0/13

Marius Etzebeth
 

Vrystaat Atletiek

Justine Rampaleng

 

Vrystaat Atletiekkampioenskappe

Leo Wilkinson;  Marius Etzebeth;  Sandri van Niekerk;  Wianco Ludike;  Riko Swart;  Decoda Kilian;  Justine Rampaleng

 

SA Tweekamp

Ewan Burger;  Louis – Harm Fourie;  Jaco de Waal

 

Suid – Vrystaat Tweekamp

Voor:   Rauch Burger;  Christiaan Wilkinson;  Ignus Jacobs;  Elri de Waal;  Chanlé Jacobs

Agter:   Luné Fourie;  Leo Wilkinson;  Chané Fourie;  Louis – Harm Fourie;  Izeldi Jacobs;  Ewan Burger;  Claire Combrink

 

Xhariep Tennis

Voor:   Lehan Hugo;  Marius Etzebeth;  Johandri de Wet;  Ewan Burger; Hanru Hugo

Agter:   Izeldi Jacobs;  Stéfan Hugo;  Suzanne le Roux;  Juhan van der Westhuizen;  Janco Zeelie;  Zanté Oertel

 

Wildeklawer Rugby 0/12

JW Roelofse;  Jannie de Waal;  Ewan Burger;  Hanru Hugo

 

Cravenweek Rugby 0/13

Wianco Ludike

 

Bokkieweek Rugby

Marius Etzebeth;  De Wet du Plooy;  Zander Carbutt;  Juhan van der Westhuizen;  Janco Zeelie;  Craven Crause;  Brinkie Bruwer

 

Noord-Kaap Swem

Izeldi Jacobs;  Aidan Brooks

 

Motheo-Xhariep Gimnastiek

Abi Greyling;  Dané van Eeden;  Mariné Oosthuizen;  Sumari Oosthuizen;  Anika Bester

 

Martial Arts Nasionale Span

SW Engelbrecht  (Verteenwoordig Suid-Afrika in V.S.A.)

 

Vrystaat Skiet

Bekker Schutte;  Sunelle Schutte

 

Nasionale Kleure Skiet (Jaggeweer)

Zanté Oertel;  CJ Oertel